Kontakta oss
  • Fyll i dina uppgifter så tar vi kontakt med dig

  • +46 46-23 80 90+45 98 38 92 66
    +47 22 33 36 00+358 9 348 9185

PET-flaska | DDD.0330

DDD.0330 | PET-flaska 330 ml

 

Rund PET-flaska med kapsyl som går att få i återvunnet material.
DDD.0330 på 330 ml är godkänd för livsmedel och går även att få med tryck. Serien finns i volymer från 250 ml upp till 2 liter.

Se inspiration för: Smoothies & juice 

Till juice, smoothies och vatten
DDD.0330 går att få återvunnen PET för livsmedel
Screen-tryck

Minsta beställningskvantitet: 4 810 st. (1 pall)

För produktdatablad, katalog eller frågor – kontakta oss här!

NAMNVOLYM (ml)HALS (mm)HÖJD (mm)
PET-flaska 25038138
PET-flaska 33038139
PET-flaska 50038194
PET-flaska 75038219
PET-flaska 100038244
PET-flaska 200038304