Kontakta oss
  • Fyll i dina uppgifter så tar vi kontakt med dig

  • +46 46-23 80 90+45 98 38 92 66
    +47 22 33 36 00+358 9 348 9185

Plastburk 1,1 L | JETB 1180

JETB 1180 | Plastburk 1,18 liter

 

JETB 1180 kan varmfyllas till produkter som sylt eller soppa och går även
att frysas ner till minus 20 grader men kräver då ett speciellt material.
Vidare finns den i natur, transparent eller valfri färg och går att trycka
med IML både på lock och runt hela plastburken.

JETB 1180 på 1,18 liter lämpar sig till livsmedelsprodukter som sås, lingon, godis, kräm eller kryddor. Går vidare att ha till hobbyfärg, lim och spik eller varför inte ansiktskräm alternativt badsalt till skönhetsindustrin.

Med eller utan handtag
Livsmedelsgodkänd

Tamper-Evident
IML-Tryck

Minsta beställningskvantitet: 2 400 st

För produktdatablad, katalog eller frågor – kontakta oss här! 

NAMNISO-VOLYM (ml)DIAMETER (mm)HÖJD (mm)
Plastburk 1206953
Plastburk 1556969
Plastburk 1909545
Plastburk 1907667
Plastburk 2109549
Plastburk 2207677
Plastburk 2409554
Plastburk 2809562
Plastburk 3609481
Plastburk 3709580
Plastburk 4809898
Plastburk 48011867
Plastburk 50010998
Plastburk 52095115
Plastburk 55011880
Plastburk 57013264
Plastburk 600109103
Plastburk 860118125
Plastburk 860118124
Plastburk 900132105
Plastburk 1050118145
Plastburk 109014693
Plastburk 1100132122
Plastburk 1180133131
Plastburk 1180132132
Plastburk 1200132132
Plastburk 1610146139